Plánované akce

Fons Caballinus
je bájný pramen, považovaný za zdroj inspirace.
Podle legendy vznikl úderem Pegasova kopyta o zem.

 

Jsme členy:

Týdenní pobyty

Intenzivní hiporehabilitační pobyty se konají již několikátou sezonu v malé obci Strážné v Krkonoších, a to v měsících červen - srpen. Využíváme zde zázemí Jezdeckého klubu Strážné Sedlo a kapacitu ubytovacích zařízení v horské obci Strážné.

Lekce hipoterapie jsou zařazeny 2x denně (dopoledne/odpoledne), pro děti jsou přichystány na každý den tvořivé a hudební aktivity, konzultace fyzioterapeuta, pro rodiče v případě zájmu přednášky na zajímavá témata (hiporehabilitace, fyzioterapie) a masáže (za poplatek). Jako doplňkovou službu nabízíme i canisterapii.

 

TERMÍNY POBYTŮ pro rok 2017

  • Krkonošské pobyty

I.    23.6.-  30.6.2017 -  termín obsazen, možnost se přihlásit jako náhradník
II.   22.7.-  29.7.2017    - termín obsazen, možnost se přihlásit jako náhradník
III.  5.08. - 12. 08. 2017 - termín obsazen, možnost se přihlásit jako náhradník
IV. 18.08. - 25. 08. 2017 -termín obsazen, možnost se přihlásit jako náhradník

 

Přihláška zde

 

Ubytování:

1. Alpský dům http://www.alpskydum.eu/

2. Penzion v Kolonce http://www.strazne.eu/ubytovani/penzion-v-kolonce_26/

3. Amartments Maxi Strážné http://www.apartmaxi.com/

4. Apartman Karpíšek http://www.apartmanykarpisek.cz/.

5. Penzion - Irena Feslová http://www.ceskehory.cz/ubytovani/penzion-irena-strazne.html

6. Chata Popelka- https://www.dopenzionu.cz/strazne/penzion-chata-baraba-popelka-8861/ceni...

 

Stravování:

Všechny ubytování nabízejí polopenzi. V obci Strážné je několik stravovacích zařízení, kde se dá zajistit oběd. Obědy po loňské výborné  zkušennosti se dají dovážet z nedalekého Vrchlabí do místního Bar baru.  Nebo lze využít kuchyňek v místě ubytování. Pro upřesňující informace ohledně ubytování nás kontaktujte nebo přímo vybraný ubytovací objekt. 

Rádi Vám s volbou  pomůžeme.

 

OBECNÉ INFORMACE:

  • Příjezd: na pobytu Vás budeme očekávat ve stanovený den příjezdu nejlépe mezi 16.00 - 17.00 hodinou. Po ubytování se seznámíte s naším týmem a programem. Kdo bude mít zájem, tak se pozdraví s koníky ve stáji.

  • Odjezd: pobyt bude ukončen v den odjezdu po obědě a po odpolední hipoterapii

Kočárky, vozíky a další osobní pomůcky Vašich dětí mějte s sebou. Pokud vlastníte nějaké hudební nástroje či jiné pomůcky k všelijakým tvořivým aktivitám, přibalte je též. 

  • Provoz hiporehabilitace: hiporehabilitační tým je k dispozici denně za (téměř) každého počasí cca dvě hodiny dopoledne (zpravidla od 9.00 do 11.00 hod) a dvě hodiny odpoledne (15.45 – 17.45). Časy budou upřesněny při zahájení pobytu. 

  • Oděv pro terapii: děti by měly být dostatečně oblečeny do pokud možno přiléhavého oděvu, nevhodné jsou klouzavé materiály (šusťákové kalhoty, bundy…). Lze jezdit bez obuvi, kterou dítě odloží těsně před terapeutickou jednotkou. Je vhodné obuv nahradit silnou ponožkou kvůli tepelnému komfortu. Nevhodné jsou pevné šněrovací boty (předpokládáme reakci na terapii v oblasti nohou, pevná obuv toto neumožní či komplikuje). Pozor na holínky, při sedu na koni padají dětem z nohou. Lokalitou jsou hory (800m), proto počítejte prosím s nevyzpytatelností počasí a nebojte se přibalit i čepici. V případě deště děti jezdí v pláštěnkách, lze tolerovat i šusťákové oblečení. Rodiče, kteří chtějí v průběhu terapie jít vedle koně, musí mít pevnou sportovní obuv, nevhodné jsou sandály a pantofle. 

Důležité upozornění: v době terapie se shromažďujeme u nasedací rampy. V tomto prostoru je žádoucí mít děti trvale pod dozorem, aby nedošlo k úrazu. Zároveň Vás žádáme, abyste dohlédli na aktivity dětí po celou dobu terapie, aby koně nebyli rušeni pobíháním, křikem či jinými rušivými vlivy. Není vhodné používat např. dětská odrážedla či umožnit dětem běhání po nasedací rampě. Předem děkujeme. 
 

DOPLŇKOVÉ SLUŽBY/AKTIVITY:

fyzioterapie: 

Děti, které nemají založenou kartu, bude nutno kineziologicky vyšetřit. Rodiče budou za tímto účelem individuálně osloveni terapeuty. Je nutné, abyste měli s sebou kopie posledních lékařských zpráv z vyšetření Vašeho dítěte a dokumenty důležité pro odečtení anamnézy (např. zprávu z porodnice, genetiky apod.). Vše lze zařídit již před odjezdem, stejně tak i pro případ, že bude hipoterapie pro Vaše dítě premiérou a chcete zkusit jaké budou reakce Vašeho dítěte. V tomto případě  kontaktujte Terezu Honců o fyzioterapeutické vyšetření, popř. ambulantní hipoterapii. Zvažte tuto možnost a pokud ji zvolíte, kontaktujte nás telefonicky za účelem stanovení termínu vyšetření. 

V průběhu pobytu nabízíme pro zájemce možnost konzultace fyzioterapeutických metod, zpravidla mezi 13.00 a 15.00 hod. Zájemci o tuto službu osloví individuálně terapeuty a dohodnou si přesný termín v průběhu pobytu.

výtvarná dílna (arteterapie)

hudební dílna (muzikoterapie)

canisterapie (terapie pomocí psa)

přednášky:

Večer (po uložení dětí, zpravidla po 21.00 hod) lze pro zájemce připravit přednášky na odborná témata (princip hipoterapie, reflexní lokomoce, nové postupy ve fyzioterapii, komplexní péče u handicapovaných, DMO atp.) 

 

Ceník / platební podmínky

cena denního programu: 

- 2x denně hipoterapie a doplňkový program pro děti: 750 Kč = sedmidenní pobyt: 5.250 Kč

- platba minimálně dva měsíce dopředu na účet občanského sdružení Caballinus
- č. ú. 234380325/0300, místo  var. symbolu postačí jméno plátce v poznámce

ubytování včetně polopenze:

Alpský dům - Polopenze dospělí 650,-Kč / Děti od 3 let:  450,-Kč

Penzion v kolonce - Polopenze dospělí 490,-Kč / Děti od 3 let: 290,-Kč

Irena Feslová- Polopenze dospělí  490,-Kč / Děti od 3let: 290,-Kč

Chata Popelka - bez stravování dospělí 220,-Kč, polopenze     / Děti  dle věku a domluvy

 

Storno podmínky pobytů (hiporehabilitace, nikoliv ubytování)

do 31. 5. včetně – 20% z ceny
od 1. 6. – 25% z ceny
při zrušení v době kratší jak 2 týdny před nástupem – 50% z ceny
při zrušení 2 a méně dnů před nástupem – 100% z ceny

Partneři

 

    finanční částku
můžete poslat na č.ú.:
234380325/0300