Plánované akce

Stěhování ambulantního provozu!

Najdete nás na adrese Dolnočernošická 442, Lipence Praha 5.

Jarní pobyt na Ptýrově je zrušen!

Hiporehabilitační pobyt na Ptýrově jsme nuceni zrušit.

Všem přejeme plné zdraví, energii a naději na svobodné zítřky.

Benefiční večer v Malostranské besedě!

Přijďte si s námi užít veselý večer a podpořit hipoterapii!

Těšíme se na Vás!

Fons Caballinus
je bájný pramen, považovaný za zdroj inspirace.
Podle legendy vznikl úderem Pegasova kopyta o zem.

 

Jsme členy:

Náš tým

FYZIOTERAPEUTI

 

Mgr. Tereza Honců (Kopecká) – zakladatelka spolku Caballinus, hlavní fyzioterapeutka, specialistka na hipoterapii

Terka je duší a motorem celého spolku, vždy plná nových nápadů a entuziasmu. V kontaktu s dětmi je trpělivá a přátelská. Při vyjížďkách, ale ani v životě, jí nechybí odvaha a smysl pro dobrodružství, kterým pravidelně šokuje své okolí. Občas trochu nestíhá a větu „5 minut zpoždění“ známe snad všichni. Jako šéfová má vysoké nároky na druhé, umí být diplomatická, chápavá, tolerantní a přístupná dialogu. Kromě fyzioterapie zvládá práci s koňmi ze země i ze sedla, účetnictví, fundraising, nábor nových zaměstnanců, organizaci a aktivní účast na společenských akcích a několik let už i roli matky dvou dětiček Franty a Zuzanky.

- ukončené magisterské studium fyzioterapie na II. lékařské fakultě UK
- specializace na dětskou fyzioterapii, praxe v hipoterapii 14 let
- fyzioterapeut českého týmu snowboardcross - účast na ZOH Vancouver 2010

 

 

Bc. Anna Dobisová - fyzioterapeutka

Anka se s tichostí a jistou nenápadností připojila do našeho týmu jako fyzioterapeutka. Její nadšení pro hipoterapii a zájem o ostatní aktivity - především tvořivé a hudební nadání - jí umožnil zaujmout velmi silnou pozici v týmu. Velmi ráda zastane téměř jakýkoliv úkol ve sdružení, který je zrovna potřeba splnit. Anka je velmi skromná, houževnatá a s její příjemnou povahou je radost pracovat. Pokud máme všichni při hipoterapii kulicha a bundy, tak nikoho z nás už skoro nepřekvapí, že Anka se usmívá v šortkách a tričku.

- ukončené bakalářské studium fyzioterapie na II. lékařské fakultě UK

 

 

 

 

Bc. Karolína Kočová - fyzioterapeutka

Káju jsme poznali v rámci praxe, kterou plnila pro kurz Hipoterapie v létě 2016. Její zájem o hipoterapii nám na podzim 2016 přišel velmi vhod, a tak se stala další plnohodnotnou fyzioterapeutkou v týmu. 

- ukončené bakalářské studium fyzioterapie na Západočeské univerzitě

 

 

 

 

 

 

 

 

EXTERNÍ FYZIOTERAPEUTI

 

Mgr. Veronika Hlaváčová - fyzioterapeutka

Verču jsme poznali při červnovém pobytu 2013 v Krkonoších jako Anninu spolužačku z fyzioterapie. Požádali jsme ji o záskok při studijní nedostupnosti Anny Dobisové od října tohoto roku. Vzhledem k tomu, že byl velký zájem dětí o hiporehabilitační pobyty na Ptýrově, tak nás Verča doprovází i tam. Stala se i díky svým koňským zkušenostem silným obojetníkem (vodič i fyzio-jistič) v týmu. Je neskutečně optimistická, multifukční, milá, rychlá a pohotová. Jsme rádi, že je s námi.
V současné době provozuje hiporehabilitaci ve svém spolku Equilibro v Chloumku. (https://equilibro.cz/)

- ukončené magisterské studium fyzioterapie na II. lékařské fakultě UK

 

 

Vendula Jandová

Vendy má za sebou sportovní kariéru v parkuru (skoky na koních), proto je velký odborník přes koně. Začala s námi spolupracovat kvůli maturitní práci v roce 2014. Díky
Caballinu zjistila na jakou životní dráhu se chce vydat a začala studovat fyzioterapii. Spolupracuje s námi jak na intenzivních pobytech, tak i v Krkonoších a na Ptýrově.

 

 

 

 

 

 

 

 

Markéta Dostálová

Markéta se k nám dostala v roce 2014 přes praxi v rámci studia fyzioterapie na Univerzitě Karlově. Spolupracuje s námi na intenzivních pobytech a můžete ji vídat i na příměstských táborech na Holi. Markéta je taktéž obojetník a zvládá jak vodění koně, tak i svou práci jako fyzioterapeut.
Mimo jiné je i hudebně nadaná a je proto velmi vítaným zpestřením na muzikoterapii, při které doprovází hrou na kytaru.

 

 

 

 

 

Lukáš Nehasil

Lukáš se k nám dostal přes praxi v rámci studia fyzioterapie na Univerzitě Karlově stejně jako Markéta. Spolupracuje s námi na intenzivních pobytech v Krkonoších a můžete ho vídat i na příměstských táborech na Holi.
Je taktéž hudebně nadaný a při muzikoterapii doprovází hrou na klávesy.

 

 

 

 

 

 

 

Barbora Dvořáková

Barču jsme poznali taktéž v rámci praxe během studia fyzioterapie. Je vítanou pomocí - jak na intenzivních pobytech, tak i v naší ambulanci na Holi či při příměstských táborech.

 

 

 

 

 

 

 

 

TRENÉŘI KONÍ

 

Bc. Klára Kubošová - trenérka koní

Klára u nás začala praxí v rámci studia Zoorehabilitace a asistenční aktivity se zvířaty v létě 2015. Klára je zkušená licencovaná jezdkyně a jde jí to jak u koní, tak i u dětí. Vede Dny u koní, připravuje příměstský tábor na Holi a dělá canisterapii s Bublinou. Mimo jiné Klára hraje aktivně volejbal a není tajemstvím, že musí mít ve všem řád.

 

 

 

 

 

 

Veronika Matějková - trenérka koní

Verča k nám v létě 2016 zavítala na praxi a už u nás zůstala. Podílí se na tréninku a přípravě našich koní, zvláště Kiry a Maeve, a to zejména při práci ze země. Mimo jiné se Verča podílí na přípravách arteterapie pro děti na intenzivních pobytech.

 

 

 

 

 

 

 

Nikola Čejdová - trenérka koní

Nikču jsme taktéž poznali v rámci praxe při studiu Zoorehabilitace a asistenční aktivity se zvířaty v létě 2017. Nezanevřela na nás a pomáhá nám nejen při ambulantní hipoterapii, pobytech, ale i s výcvikem našich kobylek Kiry a Maeve. Můžete ji také vídat po boku Bubliny při canisterapii.

 

 

 

 

 

 

 

Bc. Magdaléna Šámalová - trenérka koní

Majdu jsme také poznali v létě 2015 v rámci praxe studia Zoorehabilitace a asisteční aktivity se zvířaty. Často ji můžete vídat po boku Hoogy nebo Gatsbyho při ambulantní hipoterapii, svoji roli zástává taktéž na intezivních pobytech, na muzikoterapii a arteterapii.

 

 

 

 

 

 

 

 

Ing.Barbora Poláčková – trénerka koní

Barča je specialistka na drezurní práci a práci ze země s našimi koňmi. Se svojí závodní kobylou Deynou se účastní drezurních závodů (včetně MČR). Na koně dokáže být velmi přísná, vyžaduje 100% poslušnost, ale zároveň je velmi zodpovědnou pečovatelkou a dopřává všem vysoký komfort při odpočinku. Svojí pracovitostí, vysokým nasazením a zodpovědností silně ovlivňuje celý tým. Spolu se svojí kobylkou Šázou jsou nepostradatelná dvojice, která snadno získá zalíbení téměř každé dětské duše.

- ČZU – obor Chovatelství
- licence ČJF
- kurz Honzy Bláhy

 

Ing. Dana Rajková (Kubrová) – asistentka trénerky koní

Dana je nepostrádatelným a velmi zodpovědným členem našeho týmu. Doprovází nás především při ambulantním provozu na Holi, ale když je potřeba, doplní nás i na intenzivních hiporehabilitačních pobytech. Je velmi empatická a děti si s ní rády povídají.

- ČZU – obor  Ekonomie

 

 

 

 

EXTERNÍ TRENÉŘI KONÍ

 

Ing. Martina Trauškeová

Martina se věnuje výcviku koní a jezdců a je držitelkou licence instruktora pod ČJF. Věnuje se i terapiím koní. Provádí Dornovu metodu pro koně a Equine Touch. Spolupracuje s námi na výcviku našich koní. Více informací na https://horse-in-balance.webnode.cz/.

 

 

 

 

 

 

 

Natálie Zahradníková

Natka se u koní pohybuje již od malička. S námi spolupracuje již řadu let na intenzivních pobytech na horách, kde je součástí koňských táborů Equischool.

 

 

 

Jana Samková

Janča se, stejně jako Natka, u koní pohybuje již od malička. S námi spolupracuje taktéž řadu let na intenzivních pobytech na horách, kde je součástí koňských táborů Equischool.Dále s námi spolupracují

 

 

Dále s námi spolupracují:
 

Michaela Sinzogan
Míša je dobrovolnicí a multifunkčním členem týmu - od jištění dětí, administrativu, fotodokumentaci, tvořivou činnost, po strategického rádce a výrazného pomocníka při psaní žádostí a dotací. Přestože je se spolkem od počátku a zaujímá místo ve výkonném výboru, tak je dost často "neviditelná". Poslední dobou ale musíme o její přízeň dost bojovat, protože její volný čas pohltilo agility a její nepřehlédnutelní papilloni, kteří nás stejně jako její dvě děti při hipoterapii často doprovází. Míša umí skvěle naslouchat a také je neocenitelným kritikem nás všech. Patří jí velké díky!

 

​Martin Zach – patron z.s. Caballinus

Martin chtěl odvážně vyzkoušet hipoterapii a my jsme ho s ještě větší odvahou přijali jako klienta, posléze kamaráda a nyní i jako patrona spolku. Přestože se spolek Caballinus věnuje převážně dětem, rádi u Martina přehlížíme těch pár desítek kilogramů navíc. I když „hipoterapie není pro něj žádná zábava“, nás baví dostatečně. Proto nás těší každé malé zlepšení a stojí nám za tuto výzvu. Z Martinových pokroků a taky z pomoci, kterou nyní věnuje sdružení, máme velkou radost. (https://www.spolekmartinazacha.cz/ , http://www.fzwear.cz/ )

 

 

 

 

  • Olga Kapková a Petr Soukup a jejich psi - canisterapie, asistence

 

Za zázemí děkujeme:

  • Farma Poláček - Hole – ambulantní provoz
  • Farma Ptýrov - jarní a podzimní víkendové hiporehabilitační pobyty
  • Farma Strážné sedlo – Lucie Pilátová
  • Penzion U Kopeckých - MUDr. Jaroslava Kopecká
     

Spolupracovali s námi:

Radka Šibravová - asistentka trénerky koní

Radka je čerstvou posilou našeho sdružení. Nahradila po ukončení spolupráce Marcelu Škodovou, která byla do října 2013 specialistkou na skokovou práci s našimi koňmi. V minulosti byla úspěšnou juniorskou parkurovou závodnicí. Byla pravou rukou Báry a systematicky se v péči a práci s koňmi doplňovaly. Navíc Marcela vnášela do celého týmu své estetické cítění a dohlížela na módní vzhled našich hiporehabilitačních koní i celého týmu :-). Všeobecně byla velmi citlivým diplomatem. Děkujeme za spolupráci! 

Radka je převážně skokově orientovaná jezdkyně. Se svým koněm se účastní parkurových závodů. Zatím se vzájemně oťukáváme, sehráváme a brzy její charakteristiku obohatíme. Každopádně je Radka z hipoterapie nadšená, je moc milá, komunikativní a rychle učenlivá. 

- studentka ČZU - obor aplikovaná ekologie
- licence ČJF

 

 

Mgr. Barbora Krajsová – fyzioterapeutka

Přestože je Bára hlavní fyzioterapeutka extraligového hokejového týmu na Kladně, ráda nás doplňuje při ambulantní hipoterapii na Holi. Výjimečně s námi vyráží i na intenzivní pobyty. Pro všechny je velmi milým a sympatickým členem týmu. Každý si Barči všimne a musí si dát pozor, aby si její krásné husté černé vlasy nespletl s kadeřavým ocasem Morfa.

- ukončené Mgr. studium fyzioterapie na FTVS
- fyzioterapeut hokejového týmu Kladna

Partneři

 

    finanční částku
můžete poslat na č.ú.:
234380325/0300