Letní pobyty Krkonoše

Intenzivní hiporehabilitační pobyty se konají již několikátou sezonu v malé obci Strážné v Krkonoších, a to v měsících červen – srpen. Využíváme ubytovacích zařízení v horské obci Strážné.

Lekce hipoterapie jsou zařazeny 2x denně (dopoledne/odpoledne), pro děti jsou přichystány na každý den tvořivé aktivity, konzultace fyzioterapeuta, pro rodiče v případě zájmu přednášky na zajímavá témata (hiporehabilitace, fyzioterapie) a masáže (za poplatek). Jako doplňkovou službu nabízíme i canisterapii.

TERMÍNY POBYTŮ v Krkonoších pro rok 2024

Kapacita je omezená na 12 dětí na 1 pobyt.

 1. termín 21.-28.6. 2024
 2. termín 5.-12.7. 2024
 3. termín 19.-26.7. 2024
 4. termín 2.-9.8. 2024
 5. termín 16.-23.8. 2024

VŠECHNY TERMÍNY JSOU JIŽ OBSAZENY !!! NYNÍ MOŽNOST HLÁSIT SE JEN JAKO NÁHRADNÍK !!!

Přihláška níže

Ubytování si zajišťujete sami, zde jsou nejčastěji volené penziony (rádi pomůžeme s výběrem, dle vašich požadavků, neváhejte nás kontaktovat )

Penzion U Kopeckých – https://www.ukopeckych.cz/
Alpský dům – http://alpsky-dum.ubytovani-strazne-krkonose.cz/
Bouda Šestidomí – https://www.strazne-ubytovani-krkonose.cz/
Penzion v Kolonce – https://www.strazne.eu/ubytovani/penzion-v-kolonce_26/
Apartmant Karpíšek – http://www.apartmanykarpisek.cz/
Penzion Irena Feslová – https://www.penziony.cz/karlovy-vary/penzion-irena/
Apartments Maxi Strážné – http://www.apartmaxi.com/ 
Penzion Na Vyhlídce – https://www.facebook.com/navyhlidce

Stravování:

Většina ubytování nabízí polopenzi. V obci Strážné je přímo na parkovišti výborná restaurace, kde se dá pořešit oběd. Nebo lze využít kuchyněk v místě ubytování.
Pro upřesňující informace ohledně ubytování  nás můžete kontaktovat a poté si  přímo vybraný ubytovací objekt rezervujte. Prosím pak nám jen dejte vědět, kde budete ubytování (pro lepší organizaci).Z letitých zkušeností je dobré a funkční vybrat docházkovou vzdálenost od místa hipoterapie. (Strážné č.p.40).
Rádi Vám s volbou  pomůžeme.

Obecné informace:

 • Příjezd: na pobytu Vás budeme očekávat ve stanovený den příjezdu nejlépe mezi 16.00 – 17.00 hodinou. Po ubytování se seznámíte s naším týmem a programem. Kdo bude mít zájem, tak se pozdraví s koníky ve stáji.
 • Odjezd: pobyt bude ukončen v den odjezdu po dopolední hipoterapii
 • Kočárky, vozíky a další osobní pomůcky Vašich dětí mějte s sebou. Pokud vlastníte nějaké hudební nástroje či jiné pomůcky k všelijakým tvořivým aktivitám, přibalte je též.
 • Provoz hiporehabilitace: hiporehabilitační tým je k dispozici denně za (téměř) každého počasí cca dvě hodiny dopoledne (zpravidla od 9.00 do 11.00 hod) a dvě hodiny odpoledne (15.30 – 17.30). Časy budou upřesněny při zahájení pobytu.
 • Oděv pro terapii: děti by měly být dostatečně oblečeny do pokud možno přiléhavého oděvu, nevhodné jsou klouzavé materiály (šusťákové kalhoty, bundy…). Lze jezdit bez obuvi, kterou dítě odloží těsně před terapeutickou jednotkou. Je vhodné obuv nahradit silnou ponožkou kvůli tepelnému komfortu. Nevhodné jsou pevné šněrovací boty (předpokládáme reakci na terapii v oblasti nohou, pevná obuv toto neumožní či komplikuje). Pozor na holínky, při sedu na koni padají dětem z nohou. Lokalitou jsou hory (800m), proto počítejte prosím s nevyzpytatelností počasí a nebojte se přibalit i čepici. V případě deště děti jezdí v pláštěnkách, lze tolerovat i šusťákové oblečení. Rodiče, kteří chtějí v průběhu terapie jít vedle koně, musí mít pevnou sportovní obuv, nevhodné jsou sandály a pantofle.

Důležité upozornění: v době terapie se shromažďujeme u nasedací rampy. V tomto prostoru je žádoucí mít děti trvale pod dozorem, aby nedošlo k úrazu. Zároveň Vás žádáme, abyste dohlédli na aktivity dětí po celou dobu terapie, aby koně nebyli rušeni pobíháním, křikem či jinými rušivými vlivy. Není vhodné používat např. dětská odrážedla či umožnit dětem běhání po nasedací rampě. Předem děkujeme.

DOPLŇKOVÉ SLUŽBY/AKTIVITY

Fyzioterapie

Děti, které nemají založenou kartu, bude nutno kineziologicky vyšetřit. Rodiče budou za tímto účelem individuálně osloveni terapeuty. Je nutné, abyste měli s sebou kopie posledních lékařských zpráv z vyšetření Vašeho dítěte a dokumenty důležité pro odečtení anamnézy (např. zprávu z porodnice, genetiky apod.). Vše lze zařídit již před odjezdem, stejně tak i pro případ, že bude hipoterapie pro Vaše dítě premiérou a chcete zkusit jaké budou reakce Vašeho dítěte. V tomto případě  kontaktujte Terezu Honců o fyzioterapeutické vyšetření, popř. ambulantní hipoterapii. Zvažte tuto možnost a pokud ji zvolíte, kontaktujte nás telefonicky za účelem stanovení termínu vyšetření.

V průběhu pobytu nabízíme pro zájemce možnost konzultace fyzioterapeutických metod, zpravidla mezi 13.00 a 15.00 hod. Zájemci o tuto službu osloví individuálně terapeuty a dohodnou si přesný termín v průběhu pobytu.

Výtvarná dílna (arteterapie)

Hudební dílna (muzikoterapie) – tento rok nám bude chybět Anička, nahradit ji může každý z Vás vlastní iniciativou – hudební nástroje k dispozici!

Canisterapie (terapie pomocí psa)

Přednášky dle Vašeho zájmu

Večer (po uložení dětí, zpravidla po 21.00 hod) lze pro zájemce připravit přednášky na odborná témata (princip hipoterapie, reflexní lokomoce, nové postupy ve fyzioterapii, komplexní péče u handicapovaných, DMO atp.)

Ceník / platební podmínky

Cena denního programu je po dlouhém období zvýšena. Důvodem je navýšení nákladů, možnost udržet vysokou odbornost a kvalitu nabízených služeb a menší zátěž pro Caballinus z.s.získávat finanční podporu na provoz celého týmu. Děkujeme za akceptaci a zároveň doporučujeme si na hiporehabilitační pobyt v případě potřeby získat prostředky.

 • 2x denně hipoterapie a doplňkový program pro děti:  sedmidenní pobyt: 13.800,- Kč (cena se slevou pro rodiče samoplátce), pokud bude pobyt hrazen z nadačních prostředků je cena 15.800,-Kč (tzn.plně nákladová výše ceny pobytu).
 • Platba minimálně dva měsíce dopředu na účet spolku Caballinus, prosím vyčkejte na zálohovou fakturu od nás!
 • Číslo účtu je 234380325/0300, VS bude číslo zálohové faktury.

V případě úhrady z různých jiných zdrojů (zaměstnavatel, nadace, neziskové subjekty),  budeme řešit individuálně.

Storno podmínky pobytů (hiporehabilitace, nikoliv ubytování):

 • při zrušení v době kratší jak 2 týdny před nástupem – 50% z ceny
 • při zrušení 2 a méně dnů před nástupem – 100% z ceny

PŘIHLÁŠKA

GDPR - Žádáme Vás tímto o vyjádření (ne)souhlasu k následujícím bodům: Sběr a shromažďování osobních údajů v rozsahu: u klienta - jméno, příjmení, věk, adresa, zdravotní pojišťovna, údaje o zdravotním stavu, u zákonného zástupce - jméno, příjmení, adresa, bankovní účet, telefon, email, z důvodu identifikace, fakturace a komunikace.

VIDEO A FOTO - Spolek za účelem propagace a výzkumu pořizuje a zveřejňuje na svých sociálních sítích videa a fotodokumentaci z pořádaných aktivit, na nichž se vyskytují klienti a/nebo jejich zákonní zástupci. V případě, že na sociálních sítích bude zveřejněna konkrétní fotografie nebo video, se kterými nebudu souhlasit, oznámím tuto skutečnost zástupci spolku a předmětná fotografie či video budou neprodleně odstraněny.