Naši psi

Bublina

Rasa: Australský honácký pes

Datum narození: 22.4.2014

Canisterapeut: Mgr. Tereza Honců, Bc. et. Bc. Klára Kubošová

Bublinu velmi baví aportování a polohování. Dětem podá téměř cokoliv, co lze hodit a přinést zpět. Dokáže svléknout ponožky, zapózovat „surikatu“, skákat agility a rozhýbat i stojící kolečkoJ. U koní je jako doma a jen tak něčeho se nebojí. Ráda provází koně při vyjížďkách do přírody. Canisterapii se věnuje již od roku 2016.

 

 

Bublina

Ginny (Christie Agatha Citarwen)

Rasa: Zlatý retrívr

Datum narození: 10.5.2022

Canisterapeut: Bc. Šárka Huková

Ginny je naší nejmladší členkou. Miluje ostatní psy, lidi, hlazení, hraní a jakékoli pamlsky. Je také velkou milovnicí vody, proto vidět ji čistou a suchou je velmi vzácné. Ginny absolvovala canisterapeutické zkoušky úspěšně v březnu 2023. Doprovází kontaktní terapii s koňmi v Nemocnice Hořovice a Nemocnice Milosrdných sester sv. Karla Boromejského, kam dochází také na individuální canisterapii. V létě 2023 proběhla její premiéra s dětmi na intenzivních pobytech ve Strážném. Stále se vše učí, ale na svůj věk je velmi klidná, mazlivá a její povaha je opravdu zlatá.

Ginny

Evelin

Rasa: kříženec

Datum narození: srpen 2015

Canisterapeut: Jana Samková

Evelínka je voříšek z útulku, kterou někdo v jejím roce odložil v lese. Kvůli tomu teď trpí, když je o samotě. Má ráda seniory, děti, psy i koně. Je moc šikovná na polohování, nic moc ji nerozhází, má opravdu klidnou povahu a předává klidnou energii. Ve volném čase ráda chodí na výlety, hlídá koníky, polehává na sluníčku, u krbu nebo na gauči a celý den se těší na misku plnou dobrot. Je to taková veselá psice, která si z ničeho nevěší hlavu a je pro jakoukoli činnost. Evelínka splnila canisterapeutické zkoušky v březnu 2023.

Evelin

Lora z Mešinské hájovny

Rasa: Anglický pointer

Datum narození: 2.5.2019

Canisterapeut: Ing. Karolína Letochová

Lora je aktivní, až veleaktivní fenka, která má moc ráda procházky. Ráda se mazlí ale mnohem raději plní nějaké úkoly, podává věci, samozřejmě za mňaminku. Po vydařeném aktivním dni ráda spinká v měkké dečce. Deštivé rána/dopoledne, s klidem bez venčení prospí.

 

Lora

Tula (Que z Mešinské hájovny)

Rasa: Anglický pointer

Datum narození: 31.5.2021

Canisterapeut: Ing. Karolína Letochová

Tulinka dostala své jméno kvůli své nadměrné mazlivosti - k lidem je opravdu přítulná, někdy až přehnaně. S oblibou se ráda někomu vetře na klín a nechá se mazlit. Tulinka ráda běhá a honí na louce motýlky. Tuli je upřímný profesionální mazlič, ovšem na náročnější cviky a úkoly má vždy svůj názor.

 

Tula