Náš tým

Mgr. Tereza Honců (Kopecká) – zakladatelka spolku Caballinus, hlavní fyzioterapeutka, specialistka na hipoterapii

Terka je duší a motorem celého spolku, vždy plná nových nápadů a entuziasmu. V kontaktu s dětmi je trpělivá a přátelská. Při vyjížďkách, ale ani v životě, jí nechybí odvaha a smysl pro dobrodružství, kterým pravidelně šokuje své okolí. Občas trochu nestíhá a větu „5 minut zpoždění“ známe snad všichni. Jako šéfová má vysoké nároky na druhé, umí být diplomatická, chápavá, tolerantní a přístupná dialogu. Kromě fyzioterapie zvládá práci s koňmi ze země i ze sedla, účetnictví, fundraising, nábor nových zaměstnanců, organizaci a aktivní účast na společenských akcích a několik let už i roli matky dvou dětiček Franty a Zuzanky.

– ukončené magisterské studium fyzioterapie na II. lékařské fakultě UK
– specializace na dětskou fyzioterapii, praxe v hipoterapii 14 let
– fyzioterapeut českého týmu snowboardcross – účast na ZOH Vancouver 2010

 

Bc. Anna Dobisová – fyzioterapeutka

Anka se s tichostí a jistou nenápadností připojila do našeho týmu jako fyzioterapeutka. Její nadšení pro hipoterapii a zájem o ostatní aktivity – především tvořivé a hudební nadání – jí umožnil zaujmout velmi silnou pozici v týmu. Velmi ráda zastane téměř jakýkoliv úkol ve sdružení, který je zrovna potřeba splnit. Anka je velmi skromná, houževnatá a s její příjemnou povahou je radost pracovat. Pokud máme všichni při hipoterapii kulicha a bundy, tak nikoho z nás už skoro nepřekvapí, že Anka se usmívá v šortkách a tričku.

– ukončené bakalářské studium fyzioterapie na II. lékařské fakultě UK

 

Bc. Karolína Kočová – fyzioterapeutka

Káju jsme poznali v rámci praxe, kterou plnila pro kurz Hipoterapie v létě 2016. Její zájem o hipoterapii nám na podzim 2016 přišel velmi vhod, a tak se stala další plnohodnotnou fyzioterapeutkou v týmu.

– ukončené bakalářské studium fyzioterapie na Západočeské univerzitě

 

 

 

 

Bc. Klára Kubošová – trenérka koní

Klára u nás začala praxí v rámci studia Zoorehabilitace a asistenční aktivity se zvířaty v létě 2015. Klára je zkušená licencovaná jezdkyně a jde jí to jak u koní, tak i u dětí. Vede Dny u koní, připravuje příměstský tábor na Holi a dělá canisterapii s Bublinou. Mimo jiné Klára hraje aktivně volejbal a není tajemstvím, že musí mít ve všem řád.

 

Ing. Magdaléna Šámalová – trenérka koní

Majdu jsme také poznali v létě 2015 v rámci praxe studia Zoorehabilitace a asisteční aktivity se zvířaty. Často ji můžete vídat po boku Hoogy nebo Gatsbyho při ambulantní hipoterapii, svoji roli zástává taktéž na intezivních pobytech, na muzikoterapii a arteterapii.

 

Jana Samková – trenérka koní

Janča se, stejně jako Natka, u koní pohybuje již od malička. S námi spolupracuje taktéž řadu let na intenzivních pobytech na horách, kde je součástí koňských táborů Equischool.Dále s námi spolupracují

 

EXTERNÍ PRACOVNÍCI

Mgr. Veronika Hlaváčová – fyzioterapeutka

Verču jsme poznali při červnovém pobytu 2013 v Krkonoších jako Anninu spolužačku z fyzioterapie. Požádali jsme ji o záskok při studijní nedostupnosti Anny Dobisové od října tohoto roku. Vzhledem k tomu, že byl velký zájem dětí o hiporehabilitační pobyty na Ptýrově, tak nás Verča doprovází i tam. Stala se i díky svým koňským zkušenostem silným obojetníkem (vodič i fyzio-jistič) v týmu. Je neskutečně optimistická, multifukční, milá, rychlá a pohotová. Jsme rádi, že je s námi.
V současné době provozuje hiporehabilitaci ve svém spolku Equilibro v Chloumku. (https://equilibro.cz/)

– ukončené magisterské studium fyzioterapie na II. lékařské fakultě UK

 

Vendula Jandová – fyzioterapeutka

Vendy má za sebou sportovní kariéru v parkuru (skoky na koních), proto je velký odborník přes koně. Začala s námi spolupracovat kvůli maturitní práci v roce 2014. Díky
Caballinu zjistila na jakou životní dráhu se chce vydat a začala studovat fyzioterapii. Spolupracuje s námi jak na intenzivních pobytech, tak i v Krkonoších a na Ptýrově.

 

 

 

 

Markéta Dostálová – fyzioterapeutka

Markéta se k nám dostala v roce 2014 přes praxi v rámci studia fyzioterapie na Univerzitě Karlově. Spolupracuje s námi na intenzivních pobytech a můžete ji vídat i na příměstských táborech na Holi. Markéta je taktéž obojetník a zvládá jak vodění koně, tak i svou práci jako fyzioterapeut.
Mimo jiné je i hudebně nadaná a je proto velmi vítaným zpestřením na muzikoterapii, při které doprovází hrou na kytaru.

 

 

 

Lukáš Nehasil – fyzioterapeut

Lukáš se k nám dostal přes praxi v rámci studia fyzioterapie na Univerzitě Karlově stejně jako Markéta. Spolupracuje s námi na intenzivních pobytech v Krkonoších a můžete ho vídat i na příměstských táborech na Holi.
Je taktéž hudebně nadaný a při muzikoterapii doprovází hrou na klávesy.

 

 

Barbora Dvořáková – fyzioterapeutka

Barču jsme poznali taktéž v rámci praxe během studia fyzioterapie. Je vítanou pomocí – jak na intenzivních pobytech, tak i v naší ambulanci na Holi či při příměstských táborech.

 

 

Veronika Matějková – trenérka koní

Verča k nám v létě 2016 zavítala na praxi a už u nás zůstala. Podílí se na tréninku a přípravě našich koní, zvláště Kiry a Maeve, a to zejména při práci ze země. Mimo jiné se Verča podílí na přípravách arteterapie pro děti na intenzivních pobytech.

 

 

 

 

Bc. Nikola Čejdová – trenérka koní

Nikču jsme taktéž poznali v rámci praxe při studiu Zoorehabilitace a asistenční aktivity se zvířaty v létě 2017. Nezanevřela na nás a pomáhá nám nejen při ambulantní hipoterapii, pobytech, ale i s výcvikem našich kobylek Kiry a Maeve. Můžete ji také vídat po boku Bubliny při canisterapii.

 

Ing. Dana Rajková (Kubrová) – asistentka trénerky koní

Dana je nepostrádatelným a velmi zodpovědným členem našeho týmu. Doprovází nás především při ambulantním provozu na Holi, ale když je potřeba, doplní nás i na intenzivních hiporehabilitačních pobytech. Je velmi empatická a děti si s ní rády povídají.

– ČZU – obor  Ekonomie

 

 

 

Ing. Martina Trauškeová – trenérka koní

Martina se věnuje výcviku koní a jezdců a je držitelkou licence instruktora pod ČJF. Věnuje se i terapiím koní. Provádí Dornovu metodu pro koně a Equine Touch. Spolupracuje s námi na výcviku našich koní. Více informací na https://horse-in-balance.webnode.cz/.

 

 

 

 

Natálie Zahradníková – trenérka koní

Natka se u koní pohybuje již od malička. S námi spolupracuje již řadu let na intenzivních pobytech na horách, kde je součástí koňských táborů Equischool.

 

 

 

Dále s námi spolupracují:

Michaela Sinzogan

Míša je dobrovolnicí a multifunkčním členem týmu – od jištění dětí, administrativu, fotodokumentaci, tvořivou činnost, po strategického rádce a výrazného pomocníka při psaní žádostí a dotací. Přestože je se spolkem od počátku a zaujímá místo ve výkonném výboru, tak je dost často „neviditelná“. Poslední dobou ale musíme o její přízeň dost bojovat, protože její volný čas pohltilo agility a její nepřehlédnutelní papilloni, kteří nás stejně jako její dvě děti při hipoterapii často doprovází. Míša umí skvěle naslouchat a také je neocenitelným kritikem nás všech. Patří jí velké díky!

 

Martin Zach – patron z.s. Caballinus

Martin chtěl odvážně vyzkoušet hipoterapii a my jsme ho s ještě větší odvahou přijali jako klienta, posléze kamaráda a nyní i jako patrona spolku. Přestože se spolek Caballinus věnuje převážně dětem, rádi u Martina přehlížíme těch pár desítek kilogramů navíc. I když „hipoterapie není pro něj žádná zábava“, nás baví dostatečně. Proto nás těší každé malé zlepšení a stojí nám za tuto výzvu. Z Martinových pokroků a taky z pomoci, kterou nyní věnuje sdružení, máme velkou radost. https://www.spolekmartinazacha.cz/, http://www.fzwear.cz/

 

 

Olga Kapková a Petr Soukup a jejich psi – canisterapie, asistence

Za zázemí děkujeme:

  • Farma Poláček – Hole – ambulantní provoz
  • Farma Ptýrov – jarní a podzimní víkendové hiporehabilitační pobyty
  • Farma Strážné sedlo – Lucie Pilátová
  • Penzion U Kopeckých – MUDr. Jaroslava Kopecká

Spolupracovali s námi:

Radka Šibravová – asistentka trénerky koní
Mgr. Barbora Krajsová – fyzioterapeutka