Náš tým

Mgr. Tereza Honců (Kopecká) – zakladatelka spolku Caballinus, hlavní fyzioterapeutka, specialistka na hipoterapii v ranné péči

Terka je duší a motorem celého spolku, vždy plná nových nápadů a entuziasmu. V kontaktu s dětmi je trpělivá a přátelská. Při vyjížďkách, ale ani v životě, jí nechybí odvaha a smysl pro dobrodružství, kterým pravidelně šokuje své okolí. Občas trochu nestíhá a větu „5 minut zpoždění“ známe snad všichni. Jako šéfová má vysoké nároky na druhé, umí být diplomatická, chápavá, tolerantní a přístupná dialogu. Kromě fyzioterapie zvládá práci s koňmi ze země i ze sedla, účetnictví, fundraising, nábor nových zaměstnanců, organizaci a aktivní účast na společenských akcích a několik let už i roli matky dvou dětiček Franty a Zuzanky.

– ukončené magisterské studium fyzioterapie na II. lékařské fakultě UK
– specializace na dětskou fyzioterapii, praxe v hipoterapii 16 let
– fyzioterapeut českého týmu snowboardcross – účast na ZOH Vancouver 2010

 

Bc. Anna Dobisová – fyzioterapeutka

Anka se s tichostí a jistou nenápadností připojila do našeho týmu jako fyzioterapeutka. Její nadšení pro hipoterapii a zájem o ostatní aktivity – především tvořivé a hudební nadání – jí umožnil zaujmout velmi silnou pozici v týmu. Velmi ráda zastane téměř jakýkoliv úkol ve sdružení, který je zrovna potřeba splnit. Anka je velmi skromná, houževnatá a s její příjemnou povahou je radost pracovat. Pokud máme všichni při hipoterapii kulicha a bundy, tak nikoho z nás už skoro nepřekvapí, že Anka se usmívá v šortkách a tričku.

– ukončené bakalářské studium fyzioterapie na II. lékařské fakultě UK
– kurz Hipoterapie ve fyzioterapii a ergoterapii

 

 

Bc. Karolína Kočová – fyzioterapeutka

Káju jsme poznali v rámci praxe, kterou plnila pro kurz Hipoterapie v létě 2016. Její zájem o hipoterapii nám na podzim 2016 přišel velmi vhod, a tak se stala další plnohodnotnou fyzioterapeutkou v týmu. Musí mít ve všem řád.

– ukončené bakalářské studium fyzioterapie na Západočeské univerzitě
– kurz Hipoterapie ve fyzioterapii a ergoterapii

 

 

 

 

Bc. Klára Kubošová – ergoterapeutka, trenérka koní

Klára u nás začala praxí v rámci studia Zoorehabilitace a asistenční aktivity se zvířaty v létě 2015. Klára je zkušená licencovaná jezdkyně a jde jí to jak u koní, tak i u dětí. Mimo jiné dělá canisterapii s Bublinou. V letošním roce dokončí studium ergoterapie a poté bude mít také platný kurz Hipoterapie ve fyzioterapii a ergoterapii (HTFE). Mimo jiné Klára hraje aktivně volejbal a není tajemstvím, že musí mít ve všem řád stejně jako Kája.

– ukončené bakalářské studium Zoorehabilitace na České zemědělské univerzitě
– kurz Hiporehabilitace v pedagogické a sociální praxi (HPSP)
– kurz Hipoterapie ve fyzioterapii a ergoterapii (HTFE)

 

Bc. Šárka Huková – vodič, trenérka koní, canisterapeut
Šárka se k nám dostala přes praxe na ČZU a posléze s námi již zůstala jako nedílná součást našeho týmu, kde působí nejen u koní, ale také jako canisterapeut se svojí fenkou Giny. Momentálně se podílí na výcviku a přípravě našeho nového člena koňského týmu Pancha.
Jana Samková – vodič, trenérka koní

Janča se u koní pohybuje již od malička. S námi spolupracuje řadu let na intenzivních pobytech na horách, kde mnoho let také vedla koňské tábory Equischool. V současné době Janča působí jako vodič koní a trenér v Lipencích, dále také vede kroužky u koní s dětmi. Janča je velice optimistická a pracovitá. Láska ke zvířatům Janču provází i mimo Caballinus, kde Janča působí jako fyzioterapeutka psů a ve volném čase se věnuje svým dvěma koním a psům.

 

 

Ája Nacházelová – vodič, trenérka koní

Ája s námi spolupracuje již delší dobu. Naše cesty se poprvé potkaly, když jsme se přesunuli do našeho nového zázemí v Lipencích. Od té doby je Ája nedílnou součástí nejen ambulance, ale také letních pobytů v Krkonoších.

 

 

 

 

Bc. Markéta Dostálová – vodič koní, fyzioterapeutka

Markéta se k nám dostala v roce 2014 přes praxi v rámci studia fyzioterapie na Univerzitě Karlově. Spolupracuje s námi na intenzivních pobytech a můžete ji vídat i v ambulanci v Lipencích. Markéta je taktéž obojetník a zvládá jak vodění koně, tak i svou práci jako fyzioterapeut.
Mimo jiné je i hudebně nadaná a je proto velmi vítaným zpestřením na muzikoterapii, při které doprovází hrou na kytaru.

 

 

 

 

Ing. Magdaléna Šámalová – trenérka koní

Majdu jsme také poznali v létě 2015 v rámci praxe studia Zoorehabilitace a asisteční aktivity se zvířaty. Od té doby s námi spolupracuje jako vodič a trenér koní, dále se podílí na muzikoterapii a arteterapii. Mimo jiné se stará o naše PR v rámci sociálních sítí.

 

EXTERNÍ PRACOVNÍCI

Bc. Karolína Letochová – trenérka koní
Karolína k nám přišla v rámci letní praxe oboru Zoorehabilitace na ČZU, tam nadále pokračuje ve studiu Zájmových chovů. Její nadšení pro hipoterapii pokračuje stejně tak jako práce v Caballinu. Zapojila se do tréninku hiporehabiliatčních koní, vodí koně při samotné hipoterapii a vede dětské kroužky u koní. Věnuje se individuální asistenci a sportovním aktivitám u dětí s PAS.
Je houževnatá a neustále dobře naladěná.  V jejích patách je „střeštěná“ fenka Lora, která roste v canicross bežkyni a také složila canisterapeutické zkoušky.
Mgr. Veronika Hlaváčová – fyzioterapeutka

Verču jsme poznali při červnovém pobytu 2013 v Krkonoších jako Anninu spolužačku z fyzioterapie. Požádali jsme ji o záskok při studijní nedostupnosti Anky.  Vzhledem k tomu, že byl velký zájem dětí o hiporehabilitační pobyty na Ptýrově, tak nás Verča doprovází i tam. Stala se i díky svým koňským zkušenostem silným obojetníkem (vodič i fyzio) v týmu. Je neskutečně optimistická, multifukční, milá, rychlá a pohotová. Jsme rádi, že je s námi.
V současné době provozuje hiporehabilitaci ve svém spolku Equilibro v Chloumku. (https://equilibro.cz/)

– ukončené magisterské studium fyzioterapie na II. lékařské fakultě UK

 

Bc. Vendula Jandová – fyzioterapeutka

Vendy má za sebou sportovní kariéru v parkuru (skoky na koních), proto je velký odborník přes koně. Začala s námi spolupracovat kvůli maturitní práci v roce 2014. Díky
Caballinu zjistila na jakou životní dráhu se chce vydat a začala studovat fyzioterapii. Spolupracuje s námi na intenzivních pobytech v Krkonoších.

 

 

 

 

 

Bc. Natálie Zahradníková – trenérka koní

Natka se u koní pohybuje již od malička. S námi spolupracuje již řadu let na intenzivních pobytech na horách.

 

 

 

 

Bc. Lukáš Nehasil – fyzioterapeut

Lukáš se k nám dostal přes praxi v rámci studia fyzioterapie na Univerzitě Karlově stejně jako Markéta. Spolupracuje s námi na intenzivních pobytech v Krkonoších.
Je taktéž hudebně nadaný a při muzikoterapii doprovází hrou na klávesy.

 

 

Bc. Barbora Dvořáková – fyzioterapeutka

Barču jsme poznali taktéž v rámci praxe během studia fyzioterapie. Je vítanou pomocí – zejména na intenzivních pobytech.

 

 

Veronika Matějková – trenérka koní

Verča k nám v létě 2016 zavítala na praxi a už u nás zůstala. Podílela se na tréninku a přípravě našich koní, zvláště Kiry a Maeve, a to zejména při práci ze země. Mimo jiné se Verča podílí na přípravách arteterapie pro děti na intenzivních pobytech.

 

 

 

 

Bc. Nikola Čejdová – trenérka koní

Nikču jsme taktéž poznali v rámci praxe při studiu Zoorehabilitace a asistenční aktivity se zvířaty v létě 2017. Jelikož se naplno věnuje své práci pracovního jezdce, věnuje nám svůj čas na intenzivních pobytech v Krkonoších a jsme rádi za její cenné rady v rámci výcviku koní.

 

Ing. Dana Rajková (Kubrová) – vodič koní

Danča nám vypomáhá zejména při dotykové terapii v Nemocnici Milosrdných sester sv. Karla Boromejského v Praze. Je velmi empatická a děti si s ní rády povídají, je hrdou matkou dvou dětí.

 

 

 

 

Ing. Martina Trauškeová – trenérka koní

Martina se věnuje výcviku koní a jezdců a je držitelkou licence instruktora pod ČJF. Věnuje se i terapiím koní. Provádí Dornovu metodu pro koně a Equine Touch. Čas od času s ní konzultujeme výcvik našich koní. Více informací na https://horse-in-balance.webnode.cz/.

 

 

 

 

Michaela Sinzogan

Míša je dobrovolnicí a místopředsedkyní našeho spolku, mimo jiné nám pomáhá s  administrativou.

 

 

 

Olga Kapková – canisterapie, asistence

Olga a její psi s námi spolupracují již řadu let, a to nejen přímo během canisterapie na intenzivních pobytech v Krkonoších, ale i nepřímou formou v rámci doporučení dalších canisterapeutů. https://www.tkzp.cz/farames/workshop.htm 

 

Za zázemí děkujeme:

  • Dolce ranch – https://www.dolceranch.cz/
  • Čejkovice (Český Šternberk) – rodina Vos
  • Farma Strážné sedlo – Lucie Pilátová
  • Penzion U Kopeckých – MUDr. Jaroslava Kopecká

Spolupracovali s námi:

  • Radka Šibravová
  • Mgr. Barbora Krajsová
  • Ing. Barbora Poláčková s rodinou – Farma Poláček
  • Farma Ptýrov