Potřebujeme nové posily!!! Nový kůň pro hipoterapii.

Prosíme podpořte náš nový projekt na darujme.cz Nový kůň pro hipoterapii. 

Caballinus potřebuje aktuálně novou posilu pro hipoterapii. Poptávka po našich službách je čím dále větší a my nechceme slevit ze svých nároků, současně ale koně nepřetížit. Kůň je nejdůležitější a nezastupitelný člen podílející se na léčebné terapii. Stejně jako lidé potřebuje svůj oddech a klid po náročném výkonu. Aby hipoterapie probíhala kvalitně, potřebujeme zdravé, perfektně vycvičené, psychicky vyrovnané koně, kteří mají dost odpočinku pro fyzickou i psychickou práci. Tím, že pomáháme hipoterapií v širokém spektru zaměření, je pro koně zátěž při hiporehabilitaci nejen fyzická, ale i psychická!

Neustále zasahujeme proti jejich přirozenosti. Potřebujeme jejich absolutní koncentraci, neustále regulujeme jejich krok, musí odolávat všem rušivým vlivům (silniční provoz, specifické doteky, zvuky dětí, invalidní vozíky, nečekané situace). A přesto musí zůstat napojení na trenéra, důvěřovat, respektovat a být co nejvíce bezpeční pro terapii. Empatičtí, kontaktní, klidní, ale přitom vnést do terapií i potřebnou energii!

Vzhledem k zatížení koní musíme neustále balancovat na hraně vysokých nároků a dostatečného aktivního odpočinku. Naše koně pracují maximálně  cca hodinu denně, a přesto je nutné, aby zbytek času pracovali pod trenéry na své kondici a relaxaci. Mají péči fyzioterapeuta a jejich psychický a fyzický stav je absolutně nutný pro kvalitní terapii.

Právě proto, že je do hiporehabilitačních koní investováno spoustu času a energie, potřebujeme aby fungovali co nejdéle a psychicky nám nevyhořeli!

Děkujeme, že nám pomáháte!!!